Temperament kota perskiego

Poprzez wieloletni program hodowlany rasa ta została pozbawiona większość negatywnych cech została wyeliminowana, w tym także agresji.

Choć zdarzają się wyjątki. Przy nieodpowiedniej hodowli : złe warunki trzymania kociąt, nieodpowiednia socjalizacja lub jej brak , nabyta choroba,za wczesne oddzielenie kociąt od matki, może spowodować nieodwracalne zaburzenia w kociej psychice.

Register to read more...

Charakterystyka rasy kotów perskich

Charakterystyka rasy kotów perskich - Artykuł ten ukazał się w Miesięczniku KOCIE SPRAWY nr 102 wydany w kwietniu 2011.

 

Koty Perskie to prawdziwa arystokracja wśród kocich ras, spokojne niezwykle uczuciowe inteligentne czy zasługują na zapomnienie.

Niegdyś najbardziej popularna rasa dziś zapominana. Wokół Persów krążą mity o słabym przystosowaniu do życia czy to jest prawdą, poprzez wieloletni program hodowlany dzisiejszy typ Persa uległ istotnym zmianom od czasów, kiedy pojawiły się pierwszy raz na wystawie.

 

Register to read more...

Historia Kota Perskiego

O pochodzeniu kota perskiego pisano już bardzo wiele. Niektórzy badacze umieszczają początek rasy w epoce wypraw krzyżowych i zgodnie uznaja ją za jedną z najstarszych kocich ras. Za jego ojczyznę uważa się tereny Turcji i Persji.

Pierwsze zapiski o kotach z dłuższym włosem pochodzą z XVI wieku. Jako pierwszy sprowadził je do Italii włoski podróżnik Pietro Della Vale około 1521 roku. Kilkadziesiąt lat później za sprawą naukowca i podróżnika Nicholasa Claude Fabri de Peirese koty przybyły do Francji.

Register to read more...

 

Vanti - Projektowanie Stron Internetowych   |   Wszelkie prawa zastrzeżone © Nanona Cat 2010